Zaprojektuj swój ślub

Opinie, Porady

Mimo rosnącej popularności, jaką coraz bardziej cieszą się dzisiaj konsultanci oraz zawodowi organizatorzy ślubów, narzeczeni często biorą sprawy w swoje ręce. Organizacja własnego ślubu i wesela stanowi jednak nie lada wyzwanie. Do załatwienia pozostaje wiele spraw, o istnieniu których często nawet nie mieliśmy pojęcia. Na szczęscie z pomocą przychodzi poradnik "Zaprojektuj swój ślub" autorstwa Mai Lange.

Od zaręczyn do wesela

Wspomniany poradnik, czy też organizer ślubny, przeprowadza nas po kolei przez wszystkie szczegóły organizacyjne. Pomaga podjąć decyzję odnośnie wyboru daty, przedstawia możliwe rodzaje ceremonii, a także związane z nią formalności, takie jak wymagane dokumenty - również dla cudzoziemców.

Zaprojektuj swój ślub - poradnik weselny

Na podstawie swoich doświadczeń, autorka podpowiada również jak stworzyć budżet weselny oraz gdzie szukać oszczędności.

Goście weselni

Tak ważny dzień nie może obyć się bez wspaniałych gości. Ich wybór nie jest prosty i często powoduje niepotrzebne kłótnie. Ciocia, która ostatnio odwiedziła Cię 10 lat temu? Kolega z pracy lub kuzyn z zagranicy? Z tego poradnika dowiesz się kogo zapraszać na swój ślub.

Dzięki usystematyzowanej treści, nie zapomnisz również o przygotowaniu zaproszeń, odpowiednim ułożeniu stołów oraz zapewnieniu transportu i miejsc noclegowych.

Sala i menu

Zastanawiacie się nad salą weselną oraz dekoracjami? Wybrać tańszą czy droższą propozycję menu? Jaki tort zachwyci gości? Ile napojów i alkoholu kupić na wesele? Zespół weselny czy DJ?

Goście weselni wznoszący toast za Parę Młodą

Odpowiedzi na te pytania, plusy i minusy poszczególnych wyborów znajdziesz w poradniku!

Garderoba ślubna

Interesującą kwestię stanowi również dobór odpowiedniej garderoby - pięknej sukni ślubnej dla Panny Młodej oraz dobrze skrojonego garnituru dla Pana Młodego. Do tego oczywiście niezbędne dodatki. Możliwości i sposobów na ich dobór jest ogromny - autorka udziela w tej części cennych rad, nie pozostawiając nas samych.

Czy wiesz, że w ubiorze Panny Młodej powinno znaleźć się coś starego, coś nowego, coś pożyczonego oraz coś niebieskiego?

Podsumowanie

Poradnik podzielony jest tematycznie, dzięki czemu możemy bardzo szybko wracać do interesujących nas zagadnień. Cała wiedza, przedstawiona w prosty sposób, została okraszona pięknymi ilustracjami, a te pozwalają wczuć się w weselny klimat już podczas czytania.

Autorka zachęca do zapisywania własnych notatek, na które z pewnością nie zabraknie nam miejsca.

Dla nas ten poradnik okazał się strzałem w dziesiątkę i stanowił nieocenioną pomoc w organizacji ślubu i wesela. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich Par Młodych, do nabycia w księgarni internetowej Vesper, serdecznie polecamy!

Prowadzisz usługi weselne?

Dodaj ofertę